fbpx

Jolly Phonics

Jolly Phonics

Jolly Phonics to skoncentrowane na dziecku podejście do nauczania umiejętności czytania, pisania, słuchania i mówienia za pomocą foniki syntetycznej. Dzieci poznają 42 dźwięki, dzięki którym potrafią samodzielnie tworzyć słowa oraz całe zdania. W efekcie widzą swoje postępy i są zmotywowane do dalszej nauki.

Czytanie

Czytanie w języku angielskim często wydaje się bardzo trudne, ponieważ jak wiadomo pisownia różni się od wymowy. Do czytania potrzebne są dwie podstawowe umiejętności. Pierwsza umiejętność to dekodowanie, czyli płynne i poprawne czytanie słów, a drugą umiejętnością jest rozumienie znaczenia przeczytanych wyrazów. Stopniowo dzieci przechodzą od czytania słów, do fraz, następnie do zdań i wreszcie do samodzielnego czytania książek i pisania.

Pisanie i Słuchanie

Jedną z głównych umiejętności pisania jest umiejętność słyszenia dźwięków w słowach i doboru odpowiednich liter dla tych dźwięków. Na przykład, jeśli dziecko chce napisać słowo sheep, musi usłyszeć dźwięki /sh-ee-p/ i napisać odpowiednie litery. Ta umiejętność jest znana jako segmentacja.

Mówienie

Dzięki kształtowaniu pisania, czytania i słuchania dzieci rozwijają i wzbogacają swoje słownictwo, co z kolei przekłada się na ich pewność siebie podczas konwersacji. Ponadto czytanie ze zrozumieniem powoduje, że dzieci lepiej zapamiętują słowa, zwroty, a nawet całe frazy, które później płynnie wykorzystują w wypowiedziach ustnych.

warsztaty jezykowe

Warsztaty Językowe

W ramach naszych kursów prowadzimy warsztaty językowe. W trakcie warsztatów dzieci mają okazję używać języka angielskiego w praktyce np. podczas smażenia Pacakes albo poznawania świata podwodnego. Zobacz więcej klikając poniżej 👇

Masz pytania? Napisz do nas! 🙂